Wij verwijzen naar het advies van de PO raad:
DUO verstuurde op 20 augustus de definitieve beschikkingen voor 2025. Deze beschikkingen bevatten de loonbijstelling 2025. Ten opzichte van de eerdere beschikkingen (Eerste regeling bekostiging 2025, 20 november 2024) stijgt het bedrag met ongeveer 4,84%. Zoals we in ons nieuwsbericht van 21 augustus meldden, gebruiken we deze indexatie grotendeels om de huidige en toekomstige cao te dekken.
Hoe verwerk ik de extra ontvangen middelen in mijn exploitatie?
Veel schoolbesturen namen in de begroting 2025 al een indexatie van 2,95% op. De werkelijke indexatie bedraagt echter 4,84%, dus 1,89% meer. Een deel van deze hogere indexatie gaat naar de nog af te sluiten cao 2025-2026, die naar verwachting per 1 november ingaat. De PO-Raad adviseert het regulier basisonderwijs om 1,3% van de ontvangen 4,84% (27%) te reserveren.
Schematisch ziet dit percentage er als volgt uit:
| Regulier basisonderwijs | Gespecialiseerd onderwijs | |
| Begrotingsadvies ophogen bekostiging 1e regeling 2025 | 2,95% | 3,13% |
| Werkelijke indexatie 2025 t.o.v. 1e regeling | 4,84% | 4,84% |
| Verschil, meer ontvangen dan begroot | 1,89% | 1,71% |
| Eenmalige bekostigingscomponent en deel dat niet zal worden gebruikt voor arbeidsvoorwaarden in 2025 | 0,6% | 0,6% |
| Resteert | 1,3% | 1,1% |
| Als percentage van de ontvangen indexatie | 27% (bo) | 22,7% |
Wanneer laat ik het gereserveerde deel van de indexatie vrijvallen in de exploitatie?
De verwachting is dat de nieuwe cao in november rondkomt. Vanaf dat moment heb je de reservering, van een stukje indexatie, niet meer nodig. Je draait deze dan terug en laat het bedrag vrijvallen in de exploitatie.